Doorgaan naar hoofdcontent

We are looking for Flutter Developers

 We are looking for Flutter Developers one Senior and one Junior who will join our talented software team that works on mission different applications. Your duties will include managing Flutter (Android, iOS, Web) application development while providing expertise in the full software development lifecycle, from concept and design to testing.

Senior should have good experience in building high-performing, scalable, enterprise-grade applications and be able to write clean code with Provider design patterns and ensure your programs run properly. We also expect you to be passionate about building software and perform well working in a team, along with developers, engineers, and web designers.

Junior will learn by creating apps instantly with documentation and support.

Flutter Developer Responsibilities Are

 • Design and develop high-volume, low-latency applications for HR sector and business applications

 • systems and delivering high-availability and performance with Firebase

 • Create well designed, testable, efficient code Flutter provider ChangeNotifier

 • Participate in all phases of the development life-cycle

 • Assist in the preparation and production of releases of software components

 • Investigate alternatives and technologies and present them for architectural review, in order to support continuous improvement  Firebase  and Flutter 


Job Requirements

Preferred Experience:

 • 1-year experience in Flutter Development

 • Must show your work with developing small applications 

 • Experience in Flutter Development

 • Deployed at least 3 apps

 • Have experience with Flutter for Web, iOS and Android

 • Familiarity with Firebase

 • Knowledge of modern authorization mechanisms Firebase

 • Ability to understand business requirements and translate them into technical requirements.

 • Familiarity with code versioning tools. GIT

Required Skills:

 • Strong problem-solving skills.

 • Team worker.

 • Very comfortable learning new technologies, tools, and platforms.

 • Highly motivated.

 • Initiative and passion.

 • Strong problem-solving skills.

Send a WhatsApp message to +32499 41 46 24 to get Started. Then fill  form with your contact information.


Reacties

Populaire posts van deze blog

Voetbaltrainer gezocht in Antwerpen, voetbaltrainer / coach worden? Gediplomeerde Jeugdtrainer?

Wij - K. Rupel Boom FC - zijn voor volgend seizoen 2021-2022 op zoek naar gemotiveerde jeugdtrainers. Wil je ons team komen versterken binnen ons nieuw project KRBFC 2.0, lees dan hieronder waarom jeugdtrainer worden bij KRBFC iets voor jou zou kunnen zijn ...   Waarom bij K.Rupel Boom FC jeugdopleider worden? Wij zijn een familiale club. We werken als "ONE TEAM" in een vernieuwde structuur en omkadering met topaccommodatie (nieuwe kunstgrasvelden). Je krijgt interne begeleiding, opleiding en ondersteuning aangeboden door onze club. Er zijn ook doorgroeimogelijkheden. We begeleiden spelers op interprovinciaal en/of regionaal niveau en bieden een combinatie van spelplezier en degelijke opleiding binnen één van onze ontwikkelingsfases 2v2/3v3/5v5/8v8/11v11. Momenteel zijn we op zoek naar nieuwe collega's voor verschillende leeftijdsgroepen. We hebben vacatures voor: T2 voor U19 & Beloften ( UEFA B of UEFA A & physical coaching zou een troef zijn )  U10IP ( Get.

Tekst herschrijven semi automatisch, Engels, Nederlands... 40+ talen, gratis tool smodin tekst herschrijven online

  Werkwijze om snel teksten te genereren of herschrijven Het doel: snel originele teksten creëren Laat ik eerst uitleggen wat het doel van deze tekst is. Wij hebben regelmatig content oftewel teksten nodig. Deze teksten worden bijna automatisch gegenereerd om daarna online te worden geplaatst als blog. Door goede SEO proberen we de teksten hoog te laten scoren in Google. De tekst moet daarbij goed leesbaar zijn en uniek. Dat laatste is vooral zeer belangrijk voor zoekmachines. We controleren dan ook op plagiaat via Copyscape. We streven ernaar om zo snel mogelijk goede teksten te herschrijven met alle relevante zoekwoorden erin verwerkt. Het herschrijven van een artikel bestaat uit een aantal stappen. Hieronder leg ik uit om welke stappen het gaat, daarna ga ik in op enkele details: Zoek in Google op de zoekwoorden die wij al uitgezocht hebben. Zoek en selecteer een pagina in Google die nog niet herschreven is. Kopieer de tekst van die pagina en herschrijf deze per 1000 karak