Doorgaan naar hoofdcontent

Verdien jij net zoveel als je collega? ( Vindazo tips )

Verdien jij net zoveel als je collega die hetzelfde werkt doet? Het gevoel van een eerlijk salaris
berust op redelijkheid en competitiviteit. Als het verschil in salaris tussen jou en je collega's groot is, geeft dit een gevoel van onrechtvaardigheid. Geslotenheid over het salaris vergroot dit gevoel alleen maar.

Maar liefst 38 procent van de ondervraagden vindt hun salaris te laag in vergelijking met die van hun collega's met eenzelfde soort functie binnen hetzelfde bedrijf. In vergelijking met collega's buiten het bedrijf, is de ontevredenheid groter: maar liefst 49 procent.

Scheve gezichten

Vindazo meent dat perceptie er veel mee te maken heeft. Zeker omdat volgens Vindazo in de Vlaamse cultuur het moeilijk is om over salaris te praten. Volgens hem vindt 6 op de 10 dat er discreet met salarisinformatie om moet worden gegaan. Alleen ontstaat door deze geslotenheid een verhoogde kans op ontevredenheid. Zelfs kleine salarisverschillen kunnen tot scheve gezichten leiden.

Helpt openheid een gevoel van vertrouwen te geven over het loonbeleid?
Brouwers denkt dat te veel openheid over salaris juist averechts kan werken. Een bedrijf dat te open communiceert over de salarissen van al je collega's en de verschillen daar tussen, kan juist het gevoel van onrechtvaardigheid bij jou versterken. Grote onverklaarbare verschillen schept dan extra wantrouwen.

Maar wanneer een werknemer het idee heeft minder te verdienen dan zijn collega's, kan openheid dit beeld bijstellen. Dan pakt communicatie over loonbeleid juist positief uit. Het beste is als werkgever om in te spelen op de informatiebehoefte en verwachtingen binnen je organisatie. Leg duidelijk uit hoe het beloningssysteem binnen de organisatie werkt. Dit kan juist een werknemer motiveren om beter te presteren. Houd de informatie concreet en face to face, maar niet te gedetailleerd door het verschil in procenten of getallen uit te drukken.

Is loonpolitiek eerlijk?

In de arbeidsmarkt wordt volop onderhandeld over salaris. Brouwers zegt daarin niet naïef te zijn. Toch kan loonbeleid handvatten bieden. Daar mag van afgeweken worden, maar doe dat niet teveel. Het gevaar dat daarbij ontstaat is het weer toenemen van het wantrouwen wat je net wilde voorkomen.

Reacties

Populaire posts van deze blog

We strive to develop quality mobile and web applications

Life isn't about finding. Life is about creating. Only those who risk going too far can possibly creating something valuable. I started a new company for custom web development and marketing.

See this video on Youtube

Dergatsjev show you fascinating and cool personal videos, which are provided with all kinds of tips & tricks. Whether it's match-play tutorials, live performances, football, entertainment or travel and events. You can find it on our own YouTube channel! fully provided with commentary, we show you the coolest videos. Subscribe now to our YouTube channel to stay informed of our latest and newest videos!  

Voetbaltrainer gezocht in Antwerpen, voetbaltrainer / coach worden? Gediplomeerde Jeugdtrainer?

Wij - K. Rupel Boom FC - zijn voor volgend seizoen 2021-2022 op zoek naar gemotiveerde jeugdtrainers. Wil je ons team komen versterken binnen ons nieuw project KRBFC 2.0, lees dan hieronder waarom jeugdtrainer worden bij KRBFC iets voor jou zou kunnen zijn ...   Waarom bij K.Rupel Boom FC jeugdopleider worden? Wij zijn een familiale club. We werken als "ONE TEAM" in een vernieuwde structuur en omkadering met topaccommodatie (nieuwe kunstgrasvelden). Je krijgt interne begeleiding, opleiding en ondersteuning aangeboden door onze club. Er zijn ook doorgroeimogelijkheden. We begeleiden spelers op interprovinciaal en/of regionaal niveau en bieden een combinatie van spelplezier en degelijke opleiding binnen één van onze ontwikkelingsfases 2v2/3v3/5v5/8v8/11v11. Momenteel zijn we op zoek naar nieuwe collega's voor verschillende leeftijdsgroepen. We hebben vacatures voor: T2 voor U19 & Beloften ( UEFA B of UEFA A & physical coaching zou een troef zijn )  U10IP ( Get.